EVLİLİK SEREMONİSİ

Alyansın sol elin 4. parmağına takıldığını hepimiz biliriz. Peki neden ? Bunu çok etkileyici bir hikaye, bir varsayım ile anlatabiliriz.. Beş parmağımızın her birinin ifade ettiği şeyler farklıdır. Baş parmağımız anne ve babamızı, işaret parmağımız kardeşlerimizi, orta parmağımız kendimizi, yüzük parmağımız eşimizi, serçe parmağımız ise çocuklarımızı ifade eder. İki elimizi karşılıklı avuç içleri birbirine bakacak şekilde kapatalım. Orta parmağımızı bükerek sırt sırta birleştirelim.

Ve şimdi anne ve babamızı ifade eden parmaklarımızı ayırmaya çalışalım. Ayırabiliriz. Çünkü anne ve babamızdan bir gün ayrılacağız. Kardeşlerimizi temsil eden parmaklarını da ayırabiliriz. Çünkü bir gün gelecek kardeşlerimizden de ayrılacağız.

Çocuklarımızı temsil eden serçe parmaklarımızı da ayırabiliriz. Çünkü onlarda bir gün yuvalarını kurup yanımızdan uçup gidecekler. Şimdi yüzük parmaklarımızı ayırmaya çalışalım. Ayrılmayacaklar. Çünkü o eşimizi temsil eden parmağımız. Evlilik demek ömür boyu birliktelik demektir.

Bir başka varsayım ise sol elin yüzük parmağından direkt kalbe giden bir damar olduğudur. Kalp sevginin, aşkın merkezidir. Yüzüğümüzü kalbimizle birleştirebileceğimiz yer sol elimizin dördüncü parmağıdır.

Hikayesi bile son derece romantik ve efsanevi olan en özel gününüzü, en farklı seremoniler gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.. Hindistan’da özel bir tören ile “dünya evi” ne girebilir veya Malibu sahillerinde güneşin batışını izlerken “EVET” diye bilirsiniz..

Rüyalarınızı anlatın , PIETRA gerçeğe dönüştürsün..